+371 26173284

Frequently asked questions

Question 1

Question 1

qweqwewqeqweqwe

qweqweqweq2wewe

Uz cik ilgu periodu man būtu nepieciešams noslēgt līgumu?

Tu pats vari noteikt līguma periodu, bet ieteicams slēgt līgumu uz tādu termiņu, kamēr no Tevis ir atkarīga ģimene vai apgādājamie, piemēram, hiptēkas ilgums vai līdz bērni ir finansiāli neaktarīgi no Tevis.

Vai es varu saņemt nodokļu atvieglojumus iegādājoties dzīvības apdrošināšanu?

Nodokļu atvieglojumus ir iespējams saņemt tikai iegādājoties dzīvības apdrošināšanu ar līdzekļu uzkrāšanu - Dzīvības uzkrājošā apdrošināšana. Ja Tu esi iegādājies dzīvības apdrošināšanu bez uzkrājuma veidošanas, tad Tu nevari saņemt nodokļu atvieglojumus par veiktajiem maksājumiem.

Kādu apdrošināšanas polisi man izvēlēties?

Pastāv divu veidu līgumu: termiņa dzīvības apdrošināšana un dzīvības uzkrājošā apdrošināšana.

Kad man vajadzētu iegādāties dzīvības apdrošināšanu?

Dzīvības apdrošināšanas cena palielinās Tev novecojot, tapēc vislabāk to iegādāties, kamēr esat jauns. Dzīvības apdrošināšana ir svarīga, ja esi iegādājies māju un Tev ir jāsedz hipotēka, ja Tev ir bērni vai plāno bērnus vai arī, ja vēlies aistāt ģimenes ienākumus priekšlaicīgas nāves gadījumā.

Uz cik lielu summu man apdrošināt dzīvību?

Mēs rekomendējam apdrošināt sevi uz tik lielu summu, lai aizstātu savus ienākumus (piemēram 2-3 gadu alga), lai segtu hipotēku vai bērnu izglītību.

Cik lielu summu mēnesī man maksāt uzkrājumā?

Summas lielums ir atkarīgs no Tavām finansiālajām iespējām, bet galvenais, lai veiktas maksājums Tev neradītu finansiālu slodzi. Mūsu ieteicamais maksājums ir 5-10% no ikmēneša ienākumiem, bet tu vari veidot uzkrājumus sākot pat no 30 EUR mēnesī. Tikai ņem vērā, ka veiktajam maksājuma ir jānosedz maksu par dzīvības apdrošināsnu un pārējos administratīvos izdevumus, kas saistīti ar līguma slēgšanu un apkalpošanu.

Cik droši ir krāt naudu dzīvības apdrošināšanas kompānijās?

Dzīvības apdrošināšanu kompāniju finansiālais spēks ir ļoti liels, ne velti visvairāk naudas pausaulē pieder tieši dzīvības apdrošināšanas kompānijām. Latvijā darbojošās dzīvības apdrošinānas kompānijas tika dibinātās vairāk kā pirms gadsimta un tās joprojām ir finansiāli spēcīgas. Dzīvības apdrošināšanas kompānijas tiek stingri regulētas un auditētas no uzraugošo institūciju puses.

Vai man iegādājoties dzīvības apdrošināšanas polisi Mylife.lv tā maksās dārgāk nekā pa tiešo no apdrošināšanas kompānijas aģenta?

Nē. Tā ka polises cenu nosaka apdrošināšanas kompānijas, Tu saņemis vienādu cenu (pamatojoties uz Tevu vecumu, veselības stāvokli utt.), neatkarīgi kur tu to iegādājies. Tomēr, katra apdrošināšanas kompānija piedāvā atsķirīgus polises segumus un riskus, un katrai var būt savs vērtējums par Tavu veslības stāvokli. Tapēc Mylife.lv būs Tev labākais risinājums, lai saņemtu visu kompāniju piedāvājumus un rastu atbildes uz visiem jautājumiem.

Vai man pastāv iespēja attekties no polises?

Tev ir tiesības izbeigt dzīvības apdrošināšanas līgumu ar līdzekļu uzkrāšanu 15 dienu laikā no līguma noslēgšanas dienas. Tev tiks atmaksāta naudas summu, ko aprēķinās no iemaksātās apdrošināšanas prēmijas, ņemot vērā Tevis izraudzīto ieguldījuma fondu vērtību dienā, kad veiks Tavu fondu daļu pārdošanu.

Kapēc man nepieciešams iziet medicīnas pārbaudi, lai saņemtu dzīvības apdrošināšanas polisi?

Apdrošināšanas kompānijai ir tiesības likt Tev iziet medicīnisko pārbaudi pirms noslēgt dzīvības apdrošināšanas polisi. Medicīnisko pārbaudi nepieciešams būs iziet, ja esi sasniedzis noteiktu vecumu, Tev ir bijušas veselības problēmas vai esi izvēlējies lielu apdrošinājuma summu. Tava pašreizējā veselība ir viens no galvenajiem faktoriem, kuru apdrošinātāji izmanto, lai noteiktu Tavas polises cenu. Standarta medicīniskā pārbaude ietver: atbildes uz jautājumiem par Tavu veselības stāvokli, svara noteikšanu un asins un urīna analīzi. Medicīnisko pārbaudi veic neatkarīgs ārsts un to apmaksā apdrošināšanas kompānija. Apdrošinātājs izmantos šīs pārbaudes rezultātus, lai noteiktu, vai esat apdrošināms, un cik Tev jāmaksā par apdrošināšanu. Apdrošināšanas kompānijas var arī nelikt Tev iziet medicīnisko pārbaudi, ja esi jaunāks par 40 gadiem un dzīvības apdrošināšana summa nav liela, bet ņem vērā, ka bez medicīniskās izmeklēšanas, iespējamais seguma apjoms var būt ierobežots.

Vai es varu iegādāties vairākas dzīvības apdrošināšanas polises?

Jā, Tev var būt vairākas dzīvības apdrošināšanas polises dažādās kompānijās un Tevis norādītais labuma guvējs var pietiekties uz visām dzīvības apdrošināšanas polises kompensācijām. Tu vari apsvērt iegādāties vairākas dzīvības apdrošināšanas polises dažādām dzīvēs situācijām, piemēram, viena polise uz hipotēkas ilgumu, otru līdz bērnu pilngadības sasniegšanai.

Kādi ir dzīvības uzkrājošās polises nodokļu priekšroc

Lai saņemtu nodokļu atvieglojumus, Tev Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāiesniedz Gada ienākumu deklarācija. Deklarāciju var iesniegt elektroniski dažu minūšu laikā, izmantojot Elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS). Deklarāciju par iepriekšējo gadu var iesniegt, sākot no 1. marta. Deklarācijai nav jāpievieno nekādi dzīvības apdrošināšanas maksājumus apliecinoši dokumenti vai izziņas, jo informācija par veiktajām iemaksām jau būs pieejama sistēmā, un deklarācija būs automātiski aizpildīta.

Cik lieli ir administratīvie izdevumi lai noslēgtu dzīvības apdrošināšanas līgumu?

Par Tevis veiktajiem maksājumiem uzkrājuma līgumā tiek noņemti nost atskaitījumi, jeb izdevumi, kas saistīti ar līguma noslēgšanu un administrēšanu. Izdevumi ir sekojoši: izdevumi par apdrošināšanas līguma noslēgšanu t.sk. brokera vai aģenta komisija (tiek ieturēts no pirmajā gadā veiktajām iemaksām), administrēšanas izdevumi no iemaksātajām prēmijām, administrēšanas izdevumi no uzkrājuma, samaksa par dzīvības un citu risku apdrošināšanu (tiek aprēķināti individuāli). Kopējās līguma izmaksas būs atkarīgas no līguma perioda un Tevis izvēlētās ieguldījumu stratēģijas, piemēram, vidējās izmaksas līgumam ar termiņu 15 gadi būtu aptuveni 2-4%. Svarīgi ņemt vērā, ka dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu ir ilgtermiņa uzkrājuma stratēģija ar konkrētu mērķi un, ja izvēlēsies līgumu pārtraukt, piemēram, pēc pieciem gadiem tad var būt situācija, ka saņemsi mazāk naudas nekā būsi iemaksājis. Tāpēc, ja esi vēlies veidot uzkrājumu uz mazāku termiņu par 10 gadiem, tad iespējams, šis uzkrājuma veids nebūs Tev izdevīgākais.

Kapēc veidot uzkrājumus dzīvības apdrošināšanas kompānias ir izdevīgāk salīdzinot ar citiem veidiem?

Dzīvības apdrošināšanā pastāv izņēmuma gadījumi, kas atbrīvo apdrošināšanas kompāniju no pienākuma izmaksāt līgumā norādīto kompensāciju Tev norādītajiem labuma guvējiem. Apdrošināšanas kompānijām šie izņēmumi atšķīrās, bet izplatītākie izņēmumi dzīvības apdrošināšanā ir: pašnāvība pirmajos polises gados, nāvei iestājoties veicot kriminālas vai militāras darbības.

Kādi ir apdrošināšanas prēmijas maksāšnas veidi?

Ja Tev ir kādi jautājumi, nepieciešama papildu informācija vai vienkārši vēlaties izteikt mums savu viedokli, lūdzu, nevilcinieties sazinies ar mums pa tālruni vai norādīto kontaktinformāciju. Mūsu atbalsta dienests ar Tev sazināsies.

Vai es varu mainīt labuma guvēju polise darbības laikā?

Jā, līguma darbības laikā Tev ir iespējams mainīt labuma guvējus.

SIA "Apdrošināšanas un Finansu Brokers"
Reg. No: 40003438358
Bank: SWEDBANK
Bank account: LV33HABA0001408049593
Email: office@financebroker.lv
Phone No: +371 67613810
Legal address: Rīga, Tukuma iela 6,
LV-1002, Latvija

Entrust your insurance questions to professionals and apply for a free market comparison!

I want to receive